Miesięczne archiwum: Kwiecień 2015

Wietnamski pogromca

m16a1-karabin-szturmowy-usa-1967r-wietnam-denix-model-1133

Większość z nas choć raz widziała film Francisa Forda Coppoli „Czas Apokalipsy”. W dużym skrócie film opowiada historię żołnierzy, którzy brali udział w przegranej przez Amerykanów wojnie w Wietnamie. Film kultowy, znakomici aktorzy i wybitny reżyser. Pamiętajmy jednak o tym, że amerykanie na tej wojnie nie walczyli rękami. Mieli oni całkiem spory arsenał broni, która miała im pomóc w zwycięstwie. ... Przeczytaj więcej »

Topór wikinga

topor-wikingow-viii-w-denix-model-628

Historia świata kryje wiele wątków, o których niektórzy nie mają w ogóle pojęcia. Na lekcjach historii niektóre tematy dotykane są niezwykle rzadko, w zasadzie pomijana jest tematyka wikingów, którzy bez wątpienia wpisali się w historię świata. A zrobili to w dość krwawy i bezprecedensowy sposób. Prowadzili działalność kupiecką i osadniczą, jednak wyprawy rabunkowe budziły największy strach u przeciwników przybywających z ... Przeczytaj więcej »

Być jak Brudny Harry

Flickr_-_~Steve_Z~_-_S^W_Model_29_.44_Magnum

Jeżeli istnieje na świecie miłośnik broni, który nie widział Clinta Eastwooda wcielającego się w rolę Brudnego Harry’ego, ma wiele do nadrobienia. Kultowa postać, kultowy aktor i broń, która na stałe wpisała się w historię amerykańskiej kinematografii nie tylko jako rewolwer jednego z policjantów pracujących w San Francisco, ale i likwidator wszelkich czarnych charakterów zagrażających życiu spokojnych obywateli. Smith & Wesson Model 29, ... Przeczytaj więcej »

Karabin Thompson M1

karabin-thompson-usa-m-1-z-1928-roku-denix-model-1093

Każdy prawdziwy mężczyzna jako chłopiec kiedyś interesował się wojną. Na każdego przyjdzie kiedyś taki moment. Nieważne, czy są to niewinne zabawy przedszkolaka z patykiem w ręku, filmy, gry komputerowe czy męskie wypady na strzelnicę. Zagłębiając się w okres II Wojny Światowej, nie można nie zwrócić uwagi na Amerykańskich Marines czy Rangersów, którzy czynnie brali udział w wojnie na terenie Europy ... Przeczytaj więcej »