Miesięczne archiwum: Maj 2015

Broń palna i jej początki

1280px-Yuan_chinese_gun

Historia ma to do siebie, że każdy ma… swoją. Wiele opinii krąży na temat wprowadzenia broni palnej, ale jedno jest pewne: odmieniła losy historii. Z jej udziałem żądna wojna czy bitwa nie wyglądała już tak samo. Aby mówić o jej podwalinach, musimy przenieść się do starożytnych Chin, gdzie został wynaleziony czarny proch, czyli pierwszy rodzaj prochu strzelniczego. Jednak do powszechnego ... Przeczytaj więcej »

Niełatwa sztuka kolekcjonowania

niemiecki-pistolet-german-waffen-ssppk-denix-model-1277-nq

Każdy miał taki okres w życiu, że pochłonęła go pasja kolekcjonowania. Są jednak osoby, które nie znają pojęcia „słomiany zapał” i od kilkudziesięciu lat oddają się temu hobby. Trzeba być szalenie upartym człowiekiem, żeby przez tyle lat się nie zniechęcić. Z pewnością ich budżet domowy także na tym cierpi, podobnie jak w wielu wypadkach relacje rodzinne. Nie sposób jednak nagle ... Przeczytaj więcej »

Legenda Dzikiego Zachodu

Colt_Flat_Top_Target

Wśród wielu mężczyzn istnieje przeświadczenie o tym, że czasy dzikiego zachodu były bez wątpienia jednymi z najbardziej barwnych w historii Stanów Zjednoczonych. Głównie za sprawą swobody, którą mieli ludzie, ale też dzięki pojedynkom rewolwerowców, napadom na banki czy pociągi. Konie, saloony, które stawały się miejscem bijatyk. Nie bez powodu wielu amerykańskich policjantów nosi za pasem rewolwer zamiast pistoletu, to wszystko ... Przeczytaj więcej »

Kilka słów o strzelnicach

Shooting_range_Glock

Świat broni dla wielu z nas jest niezbadany i zapewne nigdy nie zostanie poznany, tak jak jest to możliwe na przykład w Stanach Zjednoczony. W Polsce dostęp do broni jest na tyle ograniczony, że jedynie możemy o niej poczytać czy zobaczyć film. Oczywiście działają u nas strzelnice, jednak nie każdy ma możliwość skorzystania z takiej przyjemności. Strzelnic w naszym kraju ... Przeczytaj więcej »