Miesięczne archiwum: Czerwiec 2015

Złote AK-47

karabin-ak47-zsrr-1947r-denix-model-1086-l

Dobrze wiadomo, że jeżeli masz dostęp do dużej liczby pieniędzy i w zasadzi nie masz co z tymi pieniędzmi robić różne rzeczy przychodzą do głowy. Dobrym tego przykładem był Saddam Husajn, który zamawiał modyfikowane wersje kultowych broni. W jego przypadku nie było to jedynie montowanie większego magazynka czy zmiana kilku elementów. Saddam Husajn lubował się w kolekcjonowaniu złotej broni. Jego ... Przeczytaj więcej »

Miecz Piotra Wielkiego

replika-rosyjskiego-miecza-piotra-wielkiego-na-tablo-denix-model-4122nqt

Każdy z nas jako chłopiec marzył o byciu rycerzem z krwi i kości. Praktycznie każdy z nas miał jakąś namiastkę miecza. Nawet jeżeli nie była to doskonale odwzorowana plastikowa replika, zawsze mógł to być zwykły kij znaleziony w okolicy, który nadawał się do zabawy idealnie. Najlepiej jednak miał ten, który zawsze wybierany był do pełnienia roli króla, głównodowodzącego podwórkową armią. ... Przeczytaj więcej »

Trofeum amerykańskich żołnierzy

P-08-BYF-41-Parabellum-Luger-Mauser

Każdy amerykański żołnierz marzył o tym, aby przywieźć z frontów II Wojny Światowej Lugera. Nie było wyjątków. W tamtych czasach oczywiste było, że z wojny należy przywieźć konkretne łupy wojenne i pamiątki. O ile do łupów zaliczano srebro, złoto, zegarki czy biżuterię, o tyle pamiątki wojenne to już inna sprawa. Odznaczenia, bagnety, hełmy czy właśnie broń jak Luger, czy Mauser ... Przeczytaj więcej »

O czym marzą faceci?

miecz-templariuszy-xii-w-denix-model-4163-n

Dzień Ojca zbliża się wielkimi krokami. Dzieci z niecierpliwością odliczają dni, licząc na przypływ weny w poszukiwaniu upominku. Prezent dla mężczyzny nie jest to łatwe zadanie. Wbrew pozorom. Jak wiadomo, mężczyźni to cały czas duże dzieci, niektórzy przechodzący kryzys wieku średniego. Potrzebują odrobiny szaleństwa, oderwania się od rzeczywistości. Każdy ma kilka rzeczy, o których marzy od zawsze, ale z różnych ... Przeczytaj więcej »