Miesięczne archiwum: Lipiec 2015

Niemieckie innowacje

karabin-szturmowy-stg44-sturmgewer-1943r-denix-model-1125-c

II Wojna Światowa to czas wielu innowacji, czas postępu, czas rozwoju przemysłu wojennego. Gdyby nie ten okres, wiele rodzajów broni powstałoby znacznie później lub nie zostałyby stworzone nigdy. Jednym z takich karabinów jest niemiecki karabinek automatyczny Sturmgewehr 44, broń innowacyjna, która miała łączyć w sobie cechy pistoletu maszynowego z karabinem maszynowym. Karabin powstał w wyniku konkursu, który rozpisany został przez ... Przeczytaj więcej »

Winchester – innowacja i postęp

muszkiet-winchester-usa-z-1866r-denix-model-1117

Karabiny od lat są elementem działań wojennych. Dziś bez tego typu broni żaden żołnierz nie byłby w stanie brać udziału w jakiejkolwiek akcji. Wszystko za sprawą dużego zasięgu karabinu, jego niezwykłej celności i mobilności. Aktualnie karabiny to najnowocześniejsza technika, idealne wyważenie i celność. W wielu przypadkach należy jedynie nacisnąć spust, bo karabin zrobi resztą. Początki karabinów były dalekie od dzisiejszych ... Przeczytaj więcej »

Za Napoleonem

napoleoska-strzelba-skalkowa-z-1806-roku-denix-model-1037

Dla wielu Napoleon Bonaparte był człowiekiem czynu. Postać niezwykła i pomimo niskiego wzrostu wielka. Nie bez powodu ogłosił się Cesarzem Francji i  przejął insygnia cesarskie. Czas rządów Napoleona to okres w historii świata, w którym to Francja niepodzielnie panowała w Europie, a z każdą kolejną bitwą następował rozrost terenów podległych Francuzom. Najważniejsze wydarzenia, które bądź co bądź zaważyły na przyszłości ... Przeczytaj więcej »

W dawnym świecie mężczyzn

dwa-brytyjskie-pistolety-z-xviiiw-w-lakierowanym-pudelku-denix-model-2-1196-l

Nie sztuką jest rozwiązywać swary siłowo, podobno to rozmowa jest najtrudniejszym, ale i jednocześnie najbardziej rozsądnym sposobem na rozwiązanie problemów międzyludzkich. W przeszłości jednak nie było tak racjonalne. Wystarczy obejrzeć, któryś z filmów historycznych czy poczytać co nieco o historii Wielkiej Brytanii, Francji czy nawet Polski, kiedy to nieporozumienia rozwiązywało się, wyzywając przeciwnika na pojedynek. Zauważyć należy, że podczas pojedynków ... Przeczytaj więcej »