Miesięczne archiwum: Wrzesień 2015

Broń kłusownika

amerykaska-dwururka-eua-obrzyn-z-1881-roku-denix-model-1114

Niejeden raz w trakcie oglądania amerykańskiego kina akcji w naszych głowach pojawiało się pytanie, czym jest ta dziwna broń, z krótką lufą przypominająca strzelbę. Odpowiedź nie jest specjalnie trudna do znalezienia, może jednak zaskoczyć. Wszystko za sprawą tego, że w Polsce raczej nie spotkamy się z podobnym egzemplarzem broni palnej. Interesująca wszystkich strzelba to obrzyn. Według definicji jest to myśliwska ... Przeczytaj więcej »

Historia jednej firmy

1847Colt_Walker

Dziś wszyscy zachwycamy się rewolwerami Colta, jednak firma ma za sobą dość długą, ponad 150 letnią historię, którą warto przytoczyć. Bo przecież firma zrewolucjonizowała rynek broni palnej, dała nowe możliwości. Dzięki niej praktycznie każdy w Stanach Zjednoczonych mógł mieć dostęp do taniej broni. Nie bez powodu krąży przecież powiedzenie, że: „Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi”. Już od ... Przeczytaj więcej »

Kowbojskie życie

Navajo_Cowboy-1

Pasy kowbojskie dla wielu kojarzą się jedynie z westernami, gdzie równo w południe dwóch skłóconych mieszkańców dzikiego zachodu wychodziło na główną ulice miasta, aby się pojedynkować. Wybiła dwunasta, padły strzały, a ten, który przeżył, mógł cieszyć się ze swojego zwycięstwa. Jasne, że takie jego użycie jest zupełnie oczywiste, pasów kowbojskich używa się do dziś, a jednak pojedynki już dawno odeszły ... Przeczytaj więcej »

Wracaj z tarczą!

tarcza-z-polpancerzem-i-dwoma-mieczami-denix-model-508

Miłośnicy broni zarówno białej, jak i palnej z całą pewnością dumnie patrzą na zbiory swoich szabli, replik rewolwerów czy karabinów. Wszystkie części powinny być dobrze wyeksponowane. Wszystko po to, aby każdy, kto nas odwiedza, mógł w mgnieniu oka spostrzec naszą kolekcję. Jednym z elementów, które z całą pewnością wzbogacą już przystrojoną ścianę, są panoplie. Pamiętajmy, że w momencie, gdy na ... Przeczytaj więcej »