Miesięczne archiwum: Listopad 2015

Sławni rewolwerowcy – Billy the Kid

Bez tytułu

Czas na kolejnego rewolwerowca. Z tym że dzisiejszym bohaterem będzie jeden z tych złych – bandyta Billy the Kid. Dla wielu jeden z największych rewolwerowców, dla innych jeden z najgorszych bandytów Dzikiego Zachodu. Na oba miana z całą pewnością zasłużył. Rewolwerowiec i przestępca, którego historia przetrwała już grubo ponad sto lat. Patrick Henry McCarty lub William Bonney, bo tak oficjalnie nazywał się ... Przeczytaj więcej »

Sławni rewolwerowcy – Wyatt Earp

images

Pisząc o najsławniejszych rewolwerowcach wśród szeryfów, nie możemy zapomnieć o jednym z najsłynniejszych, którym jest Wyatt Berry Stapp Earp. Oczywiście, naprawdę należałoby interesować się historią, aby dokładnie znać jego biografię, ale przecież od takich zadań jest Galeria Replik! Dlatego zasiądźcie wygodnie i wczytajcie się z uwagą w te kilka zdań poniżej. Można powiedzieć, że Wyatt Berry Stapp Earp to as trefl w naszej talii, jeśli chodzi historię dzikiego zachodu, oczywiście ... Przeczytaj więcej »

Sławni rewolwerowcy – Pat Garrett

Pat_Garrett2

Kolejna ważna dla historii postać, o której musimy wspomnieć w naszym cyklu pt. „Najsławniejsi rewolwerowcy” jest Pat Garrett, a w zasadzie Patrick „Pat” Floyd Garrett, który podobnie jak wcześniej opisywany Dziki Bill Hickok stał po stronie prawa, szanował je, respektował i wdrażał w życie jako amerykański stróż prawa – szeryf. Historia Pata Garretta rozpoczęła się w 1850 roku w Arkansas, kiedy urodził się, ... Przeczytaj więcej »

Sławni rewolwerowcy – Dziki Bill Hickok

Wild_Bill

Jak obiecali, tak zrobili! Dziś światło dzienne ujrzy pierwszy z naszej serii artykułów o najsławniejszych rewolwerowcach. Cóż, w takiej sytuacji warto zacząć od wielkiego kalibru – Dziki Bill Hickok. Pomimo jego osiągnięć nie każdy wie, kim był oraz czym się zajmował poza oczywistym fachem rewolwerowca. Zacznijmy od tego, że Dziki Bill Hickok to w zasadzie James Butler Hickok. Po dziś dzień uważany jest ... Przeczytaj więcej »