Miesięczne archiwum: Grudzień 2015

Sławni rewolwerowcy – John Henry „Doc” Holliday

doc

Na bohatera ostatniego artykułu, wieńczącego cały nasz cykl wybraliśmy kogoś niezwykłego. Postać niezwykła, interesująca i pełna skrajności. Bohater dwóch światów. Może niestojący jednocześnie po stronie dobra i zła, ale z całą pewnością charakterystyczny dla swojej epoki. Inaczej nie mówilibyśmy o nim dzisiaj. O kim mowa? John Henry ?Doc? Holliday! Co w nim takiego niezwykłego? To wyjdzie z naszego tekstu. Holliday ... Przeczytaj więcej »

Nie masz pomysłu na prezent? Zdaj się na nas!

images

Idą święta, więc czas na chwile odejść od najsławniejszych rewolwerowców. Zastanawialiście się kiedyś nad niezwykłym prezentem? Każdy chciałby dać komuś coś wyjątkowego. Koszule, krawaty, perfumy to standard, od którego czasem warto odejść. Jednak co kupić? Gdzie szukać? Jak wybrać? Wiele pytań, ale też i wiele odpowiedzi. Najprostszym sposobem na wybór prezentu idealnego jest dostosowanie go do zainteresowań danej osoby. Jeśli ... Przeczytaj więcej »

Sławni rewolwerowcy – Ben Thompson

thompson

Kolejny na naszej liście najsławniejszych rewolwerowców Dzikiego Zachodu jest Ben Thompson. Postać niezwykle ciekawa. Szczególnie że w jednym momencie stał po obu stronach prawa. Cóż, dla chcącego nic trudnego. Ben Thompson w przeciwieństwie do innych już opisanych rewolwerowców urodził się w Anglii. Dokładniej w Knottingley, Yorkshire. Z Anglii wyemigrował jeszcze w dzieciństwie. Młodość spędził na wojaczce. W trakcie wojny secesyjnej zaciągnął się do ... Przeczytaj więcej »

Sławni rewolwerowcy – John Wesley Hardin

AJHD

Pisząc o najsławniejszych rewolwerowcach nie sposób nie wspomnieć o Johnie Wesleyu Hardinie. Dlaczego? Cóż, przede wszystkim dlatego, że należy do tych najbardziej znanych przestępców. Oczywiście zaraz obok opisanej w poprzedni artykule persony – Billy’ego the Kida. John Wesley Hardin urodził się w Teksasie, a dokładniej w Bonham w hrabstwie Fannin. W najprostszych słowach jego postać opisać można jako bandytę, pokerzystę, rewolwerowca oraz więźnia. Jednak niewielu wie, że Hardin zdobył wykształcenie prawnicze. Dokonał ... Przeczytaj więcej »