Miesięczne archiwum: Luty 2016

Muszkiety

francuska-strzelba-napoleoska-z-1807r-denix-model-1080-g

Broń palna jest z nami od setek lat. Początki wyglądały różnie, jednak to muszkiety zmieniły oblicze dzisiejszej długiej broni palnej. Jak wyglądała ich historia? O tym w dzisiejszym artykule. Muszkiet jak już wspomnieliśmy, jest gładkolufową bronią palną, która należy do rodziny broni długiej. Muszkiety ładowane były od wlotu lufy, a kaliber broni w zależności od modelu wynosił od 13 do ... Przeczytaj więcej »

Smith & Wesson – firma z tradycją

rewolwer-smith-wesson-z-1869r-usa-denix-model-1008-l

Kilka miesięcy temu jeden z naszych artykułów poświęciliśmy Samuelowi Coltowi i jego kultowym rewolwerom. Dziś zajmiemy się firmą Smith & Wesson (S&W), która również na stałe zapisała się w historii Stanów Zjednoczonych i całego świata. Smith & Wesson do dziś jest największym przedsiębiorstwem zajmującym się wytwarzaniem broni w Stanach Zjednoczonych. Firma jest jednym z największych na świecie przedsiębiorstw produkujących broń palną. S&W zajmuje się także produkcją ... Przeczytaj więcej »

Barbarzyńcy

the_warrior_by_bugidifino-d47v7lx

Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądało życie jeszcze dwa tysiące lat temu? W czasach Starożytnego Rzymu czy Grecji? Jasne, że podręczniki jasno pokazują historię. Tam dowiadujemy się o życiu starożytnych miast. Mówią one także o ludach obcych, odrębnych, zwanych barbarzyńcami. Podręczniki jasno określają, kim byli barbarzyńcy. Ludzie dzicy, pierwotni, prymitywni, okrutni i niecywilizowani. W starożytności miano to nosił każdy obcy. Nie rozdzielano ... Przeczytaj więcej »

Zakon templariuszy

5427161822_f81b950ff3_o

Każdy z nas słyszał o templariuszach. Nie chodzi jedynie o podręczniki historyczne. Przecież w telewizji często możemy zobaczyć interesujący film o tajemnicach templariuszy. Temat arcyciekawy, bo urósł, głównie za sprawą swej mistyki. Templariusze ? Zakon Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona powstał w 1118 roku. Chociaż niektórzy kwestionują tę datę. Wielu twierdzi, że był to rok 1117, 1119 lub nawet ... Przeczytaj więcej »