Miesięczne archiwum: Marzec 2016

Miecz świętego Piotra

Miecz001_szymonp

Zbliża się Wielkanoc, więc może czas wspomnieć trochę o elementach z tym związanych. Zapewne znana jest każdemu informacja o tym, iż święty Piotr podczas aresztowania Jezusa mieczem obciął ucho jednemu ze sług arcykapłana. A czy wiecie, że miecz ten znajduje się w Polsce? Przeczytaj więcej »

Szczerbiec – Najsławniejszy miecz w Polsce

Szczerbiec_Wawel_crop

Najsławniejszy miecz w Polsce od wielu lat znajduje się na Wawelu. Niewielu zna jego historię, jednak znaczna część z nas o nim słyszała. Nazwa Szczerbiec przewinęła się gdzieś w podstawówce, może w gimnazjum czy liceum. Czym jest ów szczerbiec? Już tłumaczymy! Jak wszyscy wiemy, historia Polski jest dość długa. A Szczerbiec towarzyszył Polakom od wieków. Jest to bowiem miecz koronacyjny ... Przeczytaj więcej »

Żołnierze Wyklęci

NSZ_wpinka

Kilka dni temu obwieszczaliśmy Wam o Narodowym Dniu Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto ważne ze względu na historie naszego kraju. Duża część społeczeństwa niestety nie do końca wie kim tak naprawdę byli Ci bohaterowie. Dlatego warto poświęcić im choć jeden artykuł na naszym blogu. Przeczytaj więcej »